Vladimir Putin'in Altın Projesi Dikkatleri Üzerine Çekti

Paylaş
 

Ekonomik kriz ile boğuşan Rusya’yı yeniden canlandırmak isteyen Vladimir Putin’in uzun bir süredir altın üretimini arttırdığı ve dolar karşısında altın gücünü kullanmayı planladığı iddia edildi.

Rusya ekonomik krizi tüm dünyanın yakında takip ettiği bir durum haline gelmiş durumda. ABD, Çin ve Avrupa Birliği karşısında ekonomik açıdan geriye düşen Rusya’nın yeni hamlesinin ne olacağı merak ediliyordu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in güç kaybetmek istemeyip yeni yatırımlar yapacağı tahmin edilirken ayrıntılar da belli olmaya başladı. Putin Rusya’nın altın üretimini gizliden gizliye artırmaya gittiği ve dolar karşısında altının gücünü kullanmayı planladığı iddia edildi. Putin’in altın hamlesinin nasıl bir sonuç vereceği ise dünya ülkeleri tarafından şimdiden merak edilmeye başlandı.

RUSYA ALTIN ÜRETİMİNİ ARTTIRARAK EKONOMİK KRİZDEN ÇIKMAK İSTİYOR

Rusya’nın son zamanlarda altın çıkarımını arttırması akıllara dolara karşı bir koz olarak altını kullanacağını getirdi. Doları gözden çıkaran Putin’in yeni gözdesi altın oldu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gizli proje olarak altın çıkarımını arttırma planları ortaya çıktı. Altın rezervlerinin ileride oluşacak tehlikelerde Rusya’yı korumada kalkan olacağı belirtildi. Tüm dünya ekonomik zorluklarla boğuşan Rusya’nın bir yandan altın rezervini arttırmasının nedenini merak ediyor.

Doları tehlikeye sokmak adına altın depolayan Putin’in bir sonraki adımının ne olacağı uzmanlar tarafından anlaşılmaya çalışılıyor. Rusya ve Batı ülkeleri arasında soğuk savaşın başlayacağı sinyallerini veren bu durum siyasileri ürkütüyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama