Vatanım Sensin Mustafa Kemal Atatürk’lü 3. Bölüm Gözleri Doldurdu

Paylaş
 

Vatanım Sensin 3. bölümde Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı anlatılacak. Vatanım Sensin Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun’a gitmesini anlattığı 3. bölümün fragmanı yayınlandı. Fragman yayınlanır yayınlanmaz sosyal medyada bir çok beğeni alırken 10 Kasım’da Atatürk’ün vefat yıl dönümünde yayınlanacak olan Vatanım Sensin 3. bölümü şimdiden merakla bekleniyor.

Vatanım Sensin 3. yeni bölüm “Mustafa Kemal” fragmanı yayınlandı; 10 Kasım 2016 Perşembe akşamı Kanal D’de… Mustafa Kemal, Bandırma vapuruyla kurtuluş mücadelesi için yola çıktı. Cevdet’in gizlediği önemli raporu, Kumandan Vasili öğrenecek mi?

Vatanım Sensin yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin 3. bölüm fragmanıyla nefesleri kesti. Merakla beklenen Vatanım Sensin 10 Kasım Perşembe saat 20:00’de izleyici ile buluşacak…

VATANIM SENSİN 3. BÖLÜM FRAGMANI

Vatanım Sensin 3. Bölüm 2. Fragmanı yayında! Türkler, Yunan askerlerini durdurmak için birlik oluyor! Cevdet’in planı işe yarayacak mı? Vatanım Sensin yeni bölümüyle 10 Kasım Perşembe akşamı saat 20.00’de Kanal D’de!

VATANIM SENSİN SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

“Benim vatanım sensin” diyecek kadar kocasını seven Azize için ise aşk hiç bu kadar acı vermemiştir. Cevdet’i, Yunan üniformasının içinde görmek, vatan toprakları için kocasından sonra oğlunu da şehit verdiğini zanneden anası Hasibe’nin, vatansever babasının izinden yürüyen kızı Hilal’in, Yunan Komutanının oğluna ilgi duyan kızı Yıldız’ın da kaderini değiştirecektir.

VATANIM SENSİN 2. BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Düzeni başına yıkılan biri daha vardır; Cevdet’e Selanik topraklarında hıyanet eden onu sırtından vuran kan kardeşi Miralay Tevfik. Azize, ölümden daha çok canını yakan bir aşkın içinde bulurken kendini Albay Cevdet için ise, ailesini yeniden kazanmak hiç de kolay olmayacaktır.

VATANIM SENSİN HİKAYE VE KÜNYE

Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini… Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını.

1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde…

Üst üste mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, en son ve en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı, Azize ve Cevdet’in de hayatlarında yeni bir dönemi başlatacaktır.

Görünür ve görünmez düşmanların gölgesinde, yolları tekrar kesişecek, hayatları bu kesişme yüzünden alt üst olacaktır. Zaferler ve mağlubiyetler görecekler, ayrılıklar ve kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve buhranın ateşiyle yanacak ve gerçek sevginin, gerçek vefanın, gerçek ihanetin ne olduğunu öğreneceklerdir. Cevdet ve Azize’nin hikayesi, küllerinden doğan yepyeni bir ülkenin kaderiyle bir yazılacaktır.

Vatanım Sensin ; Savaşın acımasız ortamında vazifeleri ve vicdanları arasına sıkışanların, aşklarını yine de yeşertmeye çalışanların, her şeye rağmen bir arada kalmaya gayret eden bir ailenin, esaretten özgürlüğe doğru çıkılan amansız bir yolun hikayesidir bu…

Yapım: O3 Medya

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama