Telsiz kayıtları ele geçirilen PKK Diyarbakır saldırısını üstlendi

Paylaş
 

11 kişinin hayatını kaybettiği Diyarbakır’daki bombalı saldırının ardından DEAŞ tarafından yapıldığı şüphesinin üzerine telsiz kayıtları bulunan PKK’nın saldırıda asıl suçlu olduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır‘da yüzlerce Polis ile birlikte yüzlerce Kürt aileyi hedef alan ve 2’si polis 9’u sivil 11 kişinin şehit olduğu bombalı saldırıyı gelen tepkiler üzerine DEAŞ‘a yıkmaya çalışan terör örgütü PKK, telsiz kayıtlarının yayınlanması üzerine kendi uzantısı TAK’a ihale etti.
Diyarbakır saldırısıPKK‘nın uzantısı TAK üstlendi. ANF isimli terörist yayın organı saldırıyı düzenleyen kişinin adının ‘Kemal Hakkari‘ olduğunu itiraf etti.

KÜRT VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERİNCE DEAŞ’A YIKMAYA ÇALIŞTILAR

Valilik, hain saldırının terör örgütü PKK tarafından düzenlendiğini açıklamasına rağmen bölgeden yükselen tepki nedeniyle saldırıyı üstlenemeyen bölücü terör örgütü PKK, DEAŞ üzerinden kendini aklamaya çalıştı ve DEAŞ’ın yayın organını kaynak gösteren Reuters ise bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıyı terör örgütü DEAŞ’ın düzenlediğini iddia etmişti.

TELSİZ KAYITLARI YAYINLANINCA…

Valilik son açıklamasında da, 3 ayrı telsiz konuşmasının PKK’yı işaret ettiğini ve aksi haberlerin PKK’yı korumayı amaçladığını duyurmuştu. Bunu takip eden dakikalarda kayıtların orjinali de yayınlandı ve bu katliama kalkışan örgütün bizzat PKK olduğu ortaya çıktı.

SON ÇARE TAK’A SARILDILAR

Güvenlik güçleri ve binlerce Kürt vatandaşı hedef alan saldırıyı inkar edemeyeceğini anlayan PKK, kendi uzantısı olan TAK’a saldırıyı üstlendirmek zorunda kaldı.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

sayende tanıtım filmi istanbul evden eve nakliyat posta seri ilanlar lipo magnet full hd film izle film izle