Tayland Saldırısını Yapanların Yarısı Türk İddiası

Paylaş
 

2015 Ağustos’ta yapılan Tayland saldırısı ile ilgili Türkiye’yi şoke eden bir iddia gündeme geldi. Tayland gazetesi Bangkok Post Tayland saldırısını yapanların yarısının Türk olduğunu yazdı.

Bir çok ülkede art arda yapılan bombalı saldırılar tüm dünyayı şoke ederken saldırılar hakkında yeni ayrıntılar da ortaya çıkıyor. Tüm dünya gözünü Paris ve Brüksel saldırısı ardındaki ayrıntılara çevirmişken Tayland saldırısı ile ilgili şok bir iddia gündeme geldi. Tayland gazetesi Bangkok Post gazetesinin gündeme getirdiği bir iddiada Tayland saldırısını yapanların yarısının Türk ve Türkiye’de yaşayan kişiler olduğunu söyledi. Tayland saldırısını yapan 15 kişinin yarısının Türk olduğu iddiasına henüz Türkiye’den ise herhangi bir açıklama gelmedi.

TAYLAND SALDIRISINI YAPANLARIN YARISI TÜRK İDDİASI

Tayland’ın en yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan Bangkok Post gazetesi bugün ilginç bir habere imza attı. 2015 yılının Ağustos ayında Tayland’da meydana gelen bombalı saldırının failleriyle ilgili olarak yapılan haberde toplam 15 kişi olarak düşünülen şüphelilerin yarısının ya Türk asıllı oldukları ya da Türkiye’de yaşıyor oldukları belirtildi.

TAYLAND SALDIRISI SONRASI 100 TÜRK PASAPORTU BULUNMUŞTU

Olayın üzerinden bu kadar zaman geçtikten sonra yapılan açıklama Türk yetkililerin ve Tayland’da yaşayan Türklerin canını sıkarken, olayın ilk yaşandığı zamanlarda da benzer şekilde tepkilerin verildiği belirtildi. Hatırlanacağı üzere Tayland’da yaşanan patlamanın ardından 100’den fazla sahte Türk pasaportu ele geçirilmiş ve Tayland suçluların Türk vatandaşı olabileceğine vurgu yaparak Türkiye’den yeterli destek görmediğini açıklamıştı.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama