Tavşanlı Belediyesine tepkiler çığ gibi büyüyor

Paylaş
 

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde yaşanan köpek katliamları hayvanseveleri harekata geçirdi. Sosyal medya üzerinden Tavşanlı Belediyesine karşı çığ gibi büyüyen tepkiye Belediye Başkanı Mustafa Güler sessiz kalmaya devam ediyor.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinden gelen köpek katliamlarına yönelik video görüntüleri sosyal medya kullanıcılarını harekata geçirdi. Kan donduran tek kelime ile “vahşet” denecek görüntüler sonrasında İstanbul’dan Kütahya’ya giden bazı hayvanseverler Kütahya Belediye Başkanı Mustafa Güler’e şok sert tepki gösterdi.

BAŞKAN GÖRÜNTÜLER “TEPECİK” DEDİ

Sosyal medyada çok kısa bir sürede binlerce kişi tarafından paylaşılan köpek katliamı görüntüleri sonrasında Tavşanlı Belediyesi’nden açıklama geldi. Görüntülerdeki yerin Tavşanlı değil Tepecik olduğunu belirten açıklama karşısında vatandaşların öfkesi daha da arttı. Konu hakkında konuşan havyanseverler, “Tavşanlı’da resmen vahşet yaşanıyor. Köpekler burada telef oluyor ama Belediye yetkilileri çıkıp şu açıklamayı yapıyor. Burası Tavşanlı değil, Tepecik! Yani diyorlar ki, bu görüntüler, bu vahşet gerçek ama bizim sınırlarımızda değil. Ondan göz yumuyoruz.” ifadeleri ile öfke kustular.

TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI YALAN SÖYLÜYOR

Tavşanlı Belediyesi’nden yapılan “burası tepecik açıklamasından sonra Bağımsız Yaşam Hakkı Savunucuları Platformu üyelerinden bazı aktivistler İstanbul’dan Kütahya’ya gitti. Köpek katliamlarının yaşandığı Tavşanlı’dan sosyal medya üzerinden canlı yayın yapan hayvanseveler resmen belediyenin açıklamaları çürüttü. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’e çok sert ifadeler ile tepki gösteren platform üyeleri sosyal medya üzerinden de kapmaya ve örgütlenme çağrısı başlattı.

Havaların soğuması ve kar yağışının da etkisiyle çok daha zor durum içerisine sürüklenen hayvan dostlarımız açlıktan ve soğuktan tek tek ölüyorlar. Tavşanlı Belediyesi yaşananlar karşısından adım atmazken, bölgeden aç kalan hayvanlar açlıktan ölen diğer havyanları yiyerek hayatta kalmaya çalışıyor. Bir çok haftanın ölüme terk edildiği Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde yaşananlar, olay yerinden gelen video görüntülerine ise tepkiler çığ gibi büyüyor.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN ÖRGÜTLENME BAŞLADI

Tavşanlı’da yaşanan köpek katliamlarına sessiz kalan Tavşanlı Belediye Başkanı Musfata Güler “Tepecik” açıklaması yapaeken, sosyal medya üzerinden örgütlenen havyanseverler toplumsal bir tepkiyi de ateşledi. İstanbul’dan Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine giden bazı hayvanseverler sosyal medya üzerinden yaptıkları canlı yayın ile ölen köpeklerin görüntüleri paylaştı.

Devletten destek almayan parti yetkililerinin bölgeye olabildiğince destek olmaya çalıştıkları ve çabaların Türkiye genelinde olduğu için yetersiz kaldığını belirtti. Parti’nin önde gelen isimleri bölgeye gidip besleme yapıp, vahşete tanık oldular. Hayatta kalan minik dostların ciddi bir kısmı sahiplendirilmek üzere şehrin dışına sevk edildi. Yaralı durumda olan hayvanlar ise Kütahya Veteriner ve Hekimler Odası Başkanı Halil Kuyucak tarafından zaman zaman tedaviye alınıyor. Durumu ameliyatlık olan dostlarımız içinse, özel kliniklere sevk ediliyor.

CANINIZI YAKACAK VİDEO! KALP HASTASI OLANLAR İZLEMESİN! +18

Hak ve Adalet Partisi (HAP) Hayvan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Necdet Demirat tarafından facebook sosyal medya hesabından servis edilen görüntüler tüylerimizi ürpertti. Bağımsız Yaşam Hakkı Savunucuları Platformu Kurucu Aktivisti Emrah İlhan ‘ın, öncelikle Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk ve sonrasında Parti Hayvan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Necdet Demirat ile yaptığı telefon görüşmelerinde durumun tüm detayları öğrenildi. Tüm detaylar zaman içerisinde paylaşılacak ve kanınızı donduracak gerçekler gün yüzüne çıkacaktır. Şuan için bölgenin S.O.S. durumunu çözebilmek için çok çok acil gıda ve barınak ihtiyacı vardır.

İnternet üzerinden vereceğimiz adrese mama göndererek destek olabilir, kulübe türü barınak malzemeleri sipariş edebilirsiniz.

Yardımlarınızı göndereceğiniz adres;

Necdet Demirat
Yeni Mahalle, Arifağa Sokak, No:11 Tavşanlı / Kütahya

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama