Spor yaralanmaları ve Menisküs operasyonu

Paylaş
 

Ortopedi Taksim Galata merkezinde uzun yıllardan beri hizmet vermekte olan ve oldukça önemli bir alan olması nedeni ile de uzman hekimlerimiz ve donanımlı ekibimiz tarafından özenle hastalara hizmet verilen bir tıbbi alanımızdır. Birçok alanda kendi içerisinde bölümlere ayrılış olan ortopedi Taksim Galata tıp merkezinde sıkça tercih edilen bir bölümdür.

Ortopedi hangi alanlar ile ilgilenir?

Ortopedi bölümümüz merkezimizde kendi içerisinde bölümlere ayrılmıştır ve her bir bölüm farklı alanlarda incelemeler ve tedaviler gerçekleştirmektedir. Bu bölümlerimiz ise, diz hastalıkları kliniği, Ayak ve Ayak Bileği Hastalıkları kliniği ve El, El Bileği, Omuz ve Dirsek Hastalıkları Kliniğidir.

Spor yaralanması ister amatör olun isterseniz profesyonel her zaman rastlayabileceğiniz bir durumdur. Bu nedenle de ani, meydana gelen bu yaralanmalarda hemen tedavi oldukça önemlidir.

Hafif spor yaralanmalarında tedavi nasıl yapılır?

Genellikle hafif geçirilen spor yaralanmalarında istirahat önemli rol oynamaktadır. Ayrıca yine ödem söktürücü ilaçlar ve merhemler ile de desteklenebilen bu tür durumlara bazen fizik tedavi de eşlik edebilmektedir.

Şiddetli spor yaralanmalarında tedavi süreci nasıldır?

Ağır sakatlıklarda ve yaralanmalarda hasta acil olarak hastaneye kaldırılmalı ve genellikle de cerrahi girişimler gerekli görüldüğünden ameliyat için hazırlıklara hemen başlanmalıdır. Hasarın durumuna göre açık ya da kapalı olmak üzere iki farklı şekilde yapılan bu operasyonlarda genellikle kapalı yöntemler tercih edilmektedir.

Menisküs ameliyatı da yine günümüzde oldukça yaygın olan ve sıklıkla yapılan bir cerrahi girişimdir. Ancak gelişen teknoloji ve cihazlar sayesinde kolaylıkla yapılabilen menisküs ameliyatı, Galata tıp merkezinde de uzman hekimlerimiz tarafından yapılabilmektedir.

Menisküs kimlerde görülür?

Menisküs genellikle iki guruba ayrılır ve gençlerde görülme alanları ile yaşlılarda görülme nedenleri farklılık gösterir. Gençlerde herhangi bir travmaya bağlı olarak (Futbolcular, kayak yapanlar, basketbol, tenis ve voleybol vb. oynayan kişiler)gelişen menisküs yırtıkları, yaşlılarda ise yaşa bağlı olarak ve özelikle de kiloya bağlı olarak incele yaşayan menisküslerin yırtılmasında etkili rol oynayabilmektedir.

Sizler de yazımızda bahsettiğimiz tüm alanlarımız hakkında bilgi almak ve randevu almak için www.galatatip.com.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama