Şener Şen Cumhurbaşkanlığı Ödülü Aldı. Ödülünü Barışa Adadı

Paylaş
 

Usta sanatçı Şener Şen Cumhurbaşkanlığı ödülüne layık görüldü. Bugün Cumhurbaşkanlı Külliyesi’nde yapılan törende Şener Şen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden ödülünü aldı. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kapsamında sinema dalında ödüle layık görülen Şener Şen ödülünü toplumsal barışa adadığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülleri sahiplerini bulduCumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülleri sahiplerini bulduCumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülleri sahiplerini bulduCumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülleri sahiplerini buldu. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan törenle sahiplerini buldu.

Törende sinema alanında ödüle layık görülen usta sanatçı, canlandırdığı karakterleri ve rol aldığı hikayeleri iyiye, güzele ve doğruya hizmet etmesi için seçtiğini belirtti.

Şen konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir aktör için intihar sayılabilecek kadar uzun yıllar beğenebileceğim bir hikayede o rolü bekledim. Halkımızın kendinden bir şeyler bulacağı karakterler yarattık. Doğru hikayelerinde toplumda çatışma yerine sevgiyi hakim kılacağına inanıyorum. 75 yaşında hala bu inanış doğrultusunda yürüyorum. Bu inanç beni ayakta tutuyor. Bu ödülü toplumsal barışımıza katkısı olması umuduyla kabul ediyorum” dedi.

ŞENER ŞEN ÖDÜLÜNÜ BARIŞA ADADI

Bu yıl sinema alanındaki ödülü kazanan usta oyuncu Şener Şen aldığı ödülü toplumsal barışa adadı. Şen, burada yaptığı konuşmada “Hikayeler hayatı nasıl yaşayabiliriz konusunda bize yol göstericilerdir. Ben canlandırdığım karakterlerin iyiye ve doğruya hizmet etmesi için özenle seçtim.Bir aktör için intihar sayılabilecek uzun yıllar istediğim hikayeyi bekledim. İyiyi, doğruyu ve güzeli arayan toplumların her zaman barış içinde yaşayacağıma inandım. Bu ödülü toplumsal barışımıza bir katkısı olması umudu ile kabul ediyorum” dedi.
Ödüle layık görülen Şener Şen’e sosyal medyadan destek ve tepki mesajları da geldi

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama