Recep Eraydın ve ekip arkadaşları beraat etti

Paylaş
 

AK Partili Bandırma eski Belediye Başkanı Recep Eraydın başka olmak üzere, Belediye çalışanları Ufuk Tokbay ve Zafer Bülent Kebapcıoğlu ile AK Parti Balıkesir eski Milletvekili Cemal Öztaylan’ın yargılandıkları davadan beraat etti.

Bandırma’da en çok yatırım yapıldığı dönemlerde Bandırma Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Recep Erdaydın’ın ve ekibinin yargılandığı dava sonuçlandı. Yargıtay’ın Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi’ne yönlendirdiği davada dün itibariyle karar açıklandı. Bandırma eski Belediye Başkanı Recep Eraydın ile beraber yargılanan Bandırma Belediyesi çalışanlarında Ufuk Tokbay ve Zafer Bülent Kebapcıoğlu ile Balıkesir’in eski Milletvekillerinden Cemal Öztaylan beraat etti.

Dava süreci nasıl ilerledi?

MHP’nin Bandırma Belediyesi Meclis üyelerinden Atilla Turhan’ın kamuoyuna taşıdığı ve konu, AK Partili Bandırma Belediye Başkanı Recep Eraydın’ın 2006 yılında yapılan granit ihalesinde ihaleye fesat karıştığı yönündeydi. Turhan’ın Banıdrma Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmasıyla beraber bazı medya organlarında da Recep Eraydın başka olmak üzere davada ismi geçen kişiler hakkında resmen linç kampanyası başlatıldı. Algı operasyonları ile başlayan dava sürecinde Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı dönemin Belediye Başkanı Recep Eraydın ve belediye çalışanları Ufuk T. ve Zafer Bülent K.’nin ihaleye fesat karıştıklarını tespit ederek 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına karar verdi.

Yargırtay dosyayı Bandırma Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi

2. Asliye Ceza Mahkemesi yetkisizlik vererek davayı Yargıtay 5.Ceza Dairesi’ne göndermişti. Davayı inceleyen Yargıtay 5. Ceza Dairesi dönemin Belediye Başkanı Recep Eraydın ve 2 belediye çalışanının Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına karar verdi.

Beraat ettiler!

Uzun bir süredir kamuoyunda konuşulan ve davada ismi geçen kişiler hakkında resmen bir karalama kampayası yapılan süreç sonunda tamamlandı. Balıkesir ve Bandırma’da yayın hayatına devam eden bir çok medya organının da Recep Eraydın’a yönelik başlatılan karalama ve linç kampanyasına yaptığı haberler ile destek verdiği süreç Recep Eraydın ve ekibinin beraati ile sonuçlandı.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama