Qualcomm Yepyeni Bir Modem Piyasaya Sürecek

Paylaş
 

Kablosuz teknoloji piyasasında dünyada ilk sıralarda gösterilen Amerikan firması Qualcomm tarafından 6. nesil bir modem piyasaya sürüleceği duyuruldu.

Amerika’da kablosuz teknoloji sektöründe faaliyet gösteren ve Dünya’nın en önemli şirketlerinden biri olan Qualcomm, yaptığı açıklama ile 6. nesil bir modemi piyasaya sunacağını belirtti. Kablosuz teknoloji alanında lider firma olarak gösterilen Qualcomm’un bu açıklaması sektör içerisind ebüyük bir heyecan yaratırken, beklentileri de üst seviyeye çıkarttı.

SANİYEDE 1 GB’LIK VERİ TRANSFERİ YAPACAK

Qualcomm firmasının piyasaya sunacağı yeni modemin özellikleri diğer modemlere göre oldukça fazla.  Qualcomm Snapdragon X16 ismi verilen ve firmanın 6. nesil modemi olacak olan bu modemin özellikleri diğer modemlere hiç benzemiyor. Yeni nesil modem ile internet hızı da elverdiği taktirde saniyede 1 Gb’lık veri indirmesi yapmak mümkün olacak.

TÜRKİYE KULLANICILARININ BEKLENTİSİ YOK!

Türkiye’de özellikle TTNET gibi servislerin modemini kendi sunması ve internet hızının çok yüksek seviyelerde olmaması nedeniyle çok büyük ilgi görmesi beklenmeyen bu modemin piyasaya çıkmasını bazı ülke vatandaşları dört gözle bekliyorlardı. İnternet hızları 1 Gbps’a kadar ulaşan bazı ülkelerde Qualcomm Snapdragon X16 modeminin kullanılmasıyla birlikte internete erişimde hiçbir sınır ya da beklemenin olmayacağı konuşuluyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama