Özgür Özel, IŞİD tarafından yakıldığı iddia edilen askerleri Başbakana sordu

Paylaş
 

IŞİD tarafından yakılarak öldürülen Türk askerlerinin görüntüleri hakkında konuşan CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, askerlerin akıbetini Başbakan Binalı Yıldırım’a sordu. 

Kanlı terör örgütü IŞİD tarafından yakılan Türk askerlerin videosu olduğu iddia edilen görüntülerin yayınlaması sonrasında muhalefetten peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor. IŞİD terör örgütüne ait olduğu iddia edilen sosyal medya kanallarından dün gece paylaşılan 19 dakikalık video Türk askerlerine ait olduğu ileri sürümesi sonrasında Türkiye’nin gündemi değişti.

YAYINLANAN GÖRÜNTÜLER GERÇEK Mİ? – TIKLAYIN

Terör örgütü üyeleri tarafından dün paylaşılan görüntülerdeki kişilerin Türk askeri olduğu yönündeki iddialar ile beraber Türkiye’nin gündemi alt üst oldu. İŞİD tarafından yakılarak öldürülen Türk askerlerinin videosu olduğu ileri sürülen görüntüler sonrasında gece boyunca resmi bir açıklama gelmedi. Bugün Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise;

AÇIKLAMAYI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Akşam saatlerinde yayınlanan görüntüler hakkında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamasında hükümeti çok sert bir ifade ile tepkisini ortaya koydu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu terör örgütü İŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin görüntüleri hükümete sordu. İŞİD tarafından diri diri yakılan Türk askerlerin videosunu soran Kılıçdaroğlu hükümeti çok sert bir ifade ile eleştirdi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMASINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sert açıklamaları sonrasında muhalefetten ikinci açıklama CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’den geldi.

ASKERLERE NE OLDU?

IŞİD tarafından yakılarak katledildiği iddia edilen Türk askerlerinin akıbeti meclise taşındı. CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlandırılmasını istemi ile Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi.

IŞİD tarafından yakılarak katledildiği iddia edilen Türk askerlerinin akıbeti meclise taşındı. CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlandırılmasını istemi ile Meclis Başkanlığına soru önergesi verdi.

Özel’in soru önergesi şöyle:

222 Aralık Perşembe gecesi “IŞİD, Türk askerlerini yaktı” iddiası ile yayılan 19 dakikalık video sosyal medyada ve kamuoyunda infial yaratmıştır.

AKP hükümetlerinin geçmişte “birkaç öfkeli genç” diye tanımladığı IŞİD’in Türk askerlerini yaktığı iddiasıyla gündeme gelen söz konusu videoyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı tarafından inceleme yapıldığı ifade edilse de, henüz kamuoyunu rahatlatacak net bir açıklama yapılamamıştır.

Bu bağlamda;

1- IŞİD’in Türk askerlerini yaktığı iddiasıyla yayılan video ile ilgili inceleme başlatılmış mıdır?
2- Söz konusu videodaki görüntüler doğru mudur?
3- Doğru ise, öldürülen askerlerin kimlikleri tespit edilmiş midir? Tespit edilmiş ise ailelerine bilgi verilmiş midir?
4- Bu görüntüler doğru ise, öldürülen askerlerimiz hangi tarihte kim/kimler tarafından, nerede kaçırılmıştır?
5- Öldürülen askerlerin kurtarılması için hükümetiniz tarafından ne gibi çalışmalar yapılmış, hangi girişimlerde bulunulmuştur?
6- Öldürülen askerlerimizin serbest bırakılması için kaçıranlarla görüşme yapılmış mıdır? Yapılmış ise ne zaman görüşmeler yapılmıştır? Görüşmeler sırasında askerlerin serbest bırakılmasına karşılık herhangi bir talep iletişmiş midir? İletilmiş ise, bu talep nedir?

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Kartal dedi ki:

    Ben görüntüleri izledim. Özellikle Sefer Taş’ı tanıdım, kesinlikle o. 1.5 sene önce Kiliseye girilen bir çatışma sonucu diğer askerler öldü. Bu da yaralı olarak kaçırılmıştı. Şimdi de yakılma görüntüleri ortaya çıktı. Böyle bir görüntü karısından hükümetin istifa etmesi lazım. Tam bir vahşet görüntüler. Ama nerde istifa.. Cemaatle el ele Ergenekon ve Balyoz yapıp vatansever Atatürkçü komutanları hapise attılar cemaatçileri koydular. Cemaat olayi patlayınca onlar darbeye girişti. Sonra onlar da TSK dan atıldılar. TSK yi yönetecek doğru dürüst asker mi kaldı. Yazıklar olsun bu hükumete ve bizi yönetenlere. Tayyip Erdoğan, hükümet ve Genelkurmay Başkanı derhal istifa etmeli. Yazıklar olsun hepinize…

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama