“ÖMER SEYFETTİN HİKAYE YAZMA YARIŞMASI” BAŞLADI

Paylaş
 

“ÖMER SEYFETTİN HİKAYE YAZMA YARIŞMASI” BAŞLADI

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen “Ömer Seyfettin Hikaye Yazma Yarışması” 24 Şubat 2017 tarihi itibariyle başladı.

BALIKESİRLİ GENÇLER ÖMER SEYFETTİN’İ YAZDIĞI HİKAYELERLE YAŞATIYOR

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Hizmetleri Birimi tarafından, edebiyatımızın ve kültürümüzün önemli yapı taşlarından olan Ömer Seyfettin’in yaşatılması, onu örnek alan öğrencilerimizin yazma yeteneklerinin ortaya çıkarılması, geliştirilmesi ve değerlendirilmesi amacıyla ilimiz geneli resmi/özel ortaöğretim öğrencileri arasında “Ömer Seyfettin Hikaye Yazma Yarışması” düzenlenmiştir.

SON BAŞVURU 7 NİSAN 2017

Başvuruların 24 Şubat 2017 – 07 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirileceği yarışmanın 10 Nisan 2017 tarihinde okul birincisi, 12 Nisan 2017 tarihinde de ilçe birincisi seçimi yapılacak olup sonuçlar 17 Nisan 2017 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi web sitesinde açıklanacak ve okullara resmi yazı ile de bildirilecektir

“Ömer Seyfettin Hikaye Yazma Yarışması” ödül töreninde Birinci 500 TL, İkinci 400 TL, Üçüncü 300 TL para ödülü kazanacaktır.

“ÖMER SEYFETTİN HİKAYE YAZMA YARIŞMASI” ŞARTNAMESİ

Yarışmanın Konusu:

Yarışmacılar Anayasa ve yasalar çerçevesinde istedikleri her konuda hikaye yazabilirler. Konu serbesttir.

Yarışma Şartları:

a. Yarışmaya resmi/özel tüm ortaöğretim kurumlarındaki Hazırlık -9-10-11 ve 12. sınıf öğrencileri katılabilecektir.

b. Her okul, yalnızca bir öykü ile yarışmaya katılabilir.

c. Hikayeler daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış, herhangi bir yazardan alınmamış olup, tamamen öğrenciye özgü eserler olacaktır.

d. Yarışmaya katılacak okullar, kendi okullarında bir değerlendirme yaparak birinci olan hikayeyi ilçe milli eğitim müdürlüğüne göndereceklerdir.

e. Yarışmaya katılan hikayeler arasında seçilen ilçe birincilerine ait 20 eser, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir kitap haline getirilecek olup telif hakları Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğüne ait olacak, katılımcılar ve velileri herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

f. Öyküler A4 kağıdına Times New Roman yazı karakteriyle 1,5 satır aralığıyla yazılacak, 5 sayfayı geçmeyecektir.

g. Katılımcı okulların birinci olan öyküleri 3 nüsha çoğaltılacak, öykü metninde herhangi bir kimlik bilgisi olmayacak, öykünün sonuna yalnızca rumuz yazılarak bütün nüshalar büyük bir zarfa konulacak; ayrıca üzerinde rumuz yazılı küçük bir zarfın içine öğrencinin adı-soyadı, okulu, sınıfı, danışman öğretmeninin adı yazılarak zarfın içine eklenecektir.

Etiketler:
gönen ömer seyfettin
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama