Liang Zifu ve Li Suying 54 yıldır mağarada yaşıyor

Paylaş
 

54 yıldır Çin’in Nanchong kentine bir mağarada yaşayan Liang Zifu (81) ve Li Suying (77) çiftinin görüntüleri herkesi büyüledi.. 54 yıl önce mağarada yaşamaya başlayan çiftin ilerleyen yaşlarına rağmen mutlulukları gözlerinden okunuyor.

Çin’in Nanchong şehrine yakın bir mağaraya 54 yıl önce yerleşen Liang Zifu (81) ve Li Suying (77) çifti kendilerine bambaşka bir dünya yarattı. People’s Daily Online gazetesinin haberine göre; evlendikten sonra taşındıkları evin masraflarına yetişemeyen çift, mağarada yaşayarak harcamalarını azaltmayı amaçladı.

Çinli çiftin mağaraya inşa ettikleri evde üç yatak odası, bir oturma odası ve mutfak mevcut. Bunun yanı sıra domuz ahırı ve kendilerine ait elektrik kaynakları da var. Yiyeceklerini ise mağaranın üst tarafındaki çiftliklerde yetiştirdikleri ürünlerden tedarik ediyorlar. Evlendikten üç yıl sonra Liang’ın bulduğu mağaraya yerleşen çiftle beraber yaşayan üç aile daha bulunuyor. Liang’ın ifadesine göre, daha önceden beraber yaşadıkları dört aile vardı fakat bir aile mağarayı terk etti.

Bölge yetkililerinin tüm ısrarlarına rağmen, yaşlı çift mağaradan çıkmayı kabul etmiyor çünkü onlar için bu mağara ‘huzurlu bir yuva’. Ayrıca Çinli çiftin iddiasına göre; mağaranın içi yaz aylarında soğuk, kış mevsiminde ise sıcak olduğundan yaşama oldukça elverişli.

Etiketler:
Li Suying Liang Zifu
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama