KOSGEB Desteği ile 23 Bin Kişi Kendi İşini Kurdu

Paylaş
 

Kendi işini kurmak isteyenler için kredi desteği veren KOSGEB kurslara katılan yaklaşık 410 bin kişiden 23 binin kendi işini kurmasına desek oldu.

Son yıllarda kendi işinin kurmak isteyenlerin ilk başvurduğu adres olan KOSGEB binlerce kişiyi iş sahibi yapıyor. Özellikle gençlerin iş yeri açmalarında büyük destekler sağlayan KOSGEB kursları aracılığıyla her yıl binlerce yeni iş yeri açılıyor. Hükumetin seçin vaatleri arasında da yer alan kendi işini kurmak isteyenlere maddi destek sağlayan KOSGEB aracılığıyla 23 bin kişinin kendi işini kurduğu belirtildi. KOSGEB Başkanı tarafından yapılan açıklamada Girişimcilik kurslarına katılan 410 bin kişi arasından yaklaşık 23 bin kişinin kendi iş yerini açtığı açıklandı.

23 BİN KİŞİ KOSGEB DESTEĞİ İLE KENDİ İŞ YERİNİ AÇTI

KOSGEB Başkanı Recep Biçer iş başı eğitimi verdikleri 410 bin kişiden yaklaşık 23 bininin kendi işinin sahibi olmasına imkan tanıdıklarını açıkladı. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer verdikleri destekler ile birçok vatandaşın iş sahibi olduğunu belirtti. KOSGEB’den hibe almak için projeleri ile KOSGEB şubelerine başvuran adaylara olumlu dönüş yapılması durumunda işletme yönetimi eğitimi veriliyor. Eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar gerekli evrakları tamamlayıp KOSGEB’den hibe alabiliyor.

KOSGEB KURSLARINA KATILAN KADIN GİRİŞİMCİLER KENDİ İŞLERİNİ KURUYOR

Kadınlara öncelik tanındığı sistemde birçok kadın bu sayede iş hayatına atılıyor. KOBİ’lere müracaatları sonrasında destek verildiğini açıklayan Biçer Türkiye’de 3,5 milyon işletmenin yüzde 99’unun KOBİ olduğunu söyledi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama