İzmir’de tacize uğrayan 9 yaşındaki çocuk kalp krizi geçirerek öldü

Paylaş
 

İzmir’in merkez ilçesi Bornova’da 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi Y. K.’ya 4 ay önce cinsel istismarda bulunan 56 yaşındaki T.Ç. serbest yargılanırken, mahkemede tacizcisi ile karşılaşmaktan korkan küçük çocuk kalp krizi geçirip öldü!

İzmir’de yaşanan cinsel istismar olayı öncesi ve sonrasıyla herkesin ağzını açık bırakırken geriye tek bir gerçek kaldı, o da küçük çocuğun artık hayatta olmadığı. İzmir Bornova‘da 29 Temmuz tarihinde yaşanan olayda, ilkokul öğrencisi Y.K. babasından izin alıp komşularının kızı ile balkonlarında oynamaya başladı. Oyunda yaşadıkları tartışma sırasında arkadaşı küsüp yanından ayrıldı. Bunun üzerine tek kalan Y.K.’nin yanına gelen, arkadaşının dedesi T.Ç. bebek alacağı vaadiyle küçük kızı torununun odasına götürdü. Hem odada, hem de evin salonunda torunu olmadığı sırada T.Ç.’nin tacizine uğradığı öne sürülen Y.K. bu durumdan rahatsız olup dışarı çıkarak karşıdaki evlerine gitti.

Yaşadıklarını annesine anlatması üzerine ailesi polise şikayette bulundu. Gözaltına alınan T.Ç., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcılık soruşturmasından sonra da T.Ç. hakkında İzmir 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde “çocuğa cinsel istismarda bulunmak”tan dava açıldı.

KÜÇÜK ÇOCUK TRAVMAYI ATLAMADI

Yaşadığı travmanın ve büyük korkunun etkisinden kurtulamayan Y.K. o günden sonra okula gitmedi, psikolojik tedavi gördü, tek başına kalamamaya başladı. Ailesinin sürekli yanında bulunduğu Y.K., davanın ilk duruşması öncesinde büyük stres yaşadı. Duruşma günü pedagog eşliğinde ifade vermesi beklenen Y.K., bunun neden olduğu stres ve tacizcisiyle karşılaşacak olmanın yaratacağı korkuyu yaşamaya başladı.

DURUŞMADAN 2 GÜN ÖNCE FENALAŞTI

Yaşadığı strese minik kalbinin dayanamadığı öne sürülen Y.K., duruşmadan iki gün önce geçen pazartesi günü evinde fenalaştı. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Göz yaşlarıyla toprağa verilen Y.K.’nin tacizden sonra ve dava gününün yaklaşmasından dolayı yaşadığı ağır stres ortamından dolayı kalp krizi geçirdiği ileri sürüldü.

Davanın geçen çarşamba günü yapılan duruşması ertelenirken, olayın peşini bırakmayacaklarını söyleyen baba T.K., “Tacizden sonra kızım çok korktu. Biz olaydan kısa süre önce bu sokağa taşınmıştık. Meğer bütün komşularımız biliyormuş adamın öyle olduğunu. Kızım hayatını kaybetti, şimdi taşınıp gittiler ama ben ceza alması için elimden geleni yapacağım” dedi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama