İzmir’de patlama! İzmir’de patlamada ölenler var mı?

Paylaş
 

İzmir’de patlama oldu. İzmir’de canlı bomba saldırısında ölenler var mı? İzmir’den gelen son dakika haberine göre İzmir adliyesinde bombalı araç ile saldırı düzenlendi. İzmir’de canlı bomba saldırısını kim gerçekleştirdi.

İzmir’de son dakika bombalı araç saldırısı yaşandı. İzmir Adliyesi’nde savcı ve hakimlerin kullandığı otoparkta düzenlenen bombalı araç saldırısı Türkiye gündemine bomba gibi düştü. İzmir’de yaşanan canlı bomba saldırısı sonrasında patlama noktasında olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

İzmir’den son dakika haberleri geliyor… İzmir Adliyesi C Kapısı önünde bir araçta patlama meydana geldi. Patlamanın ardından çatışma çıktı. Olay yerine ekipler sevk edildi. İzmir Adliyesi önünde gerçekleşen patlamanın, gelen ilk bilgilere göre bombalı araç nedeniyle gerçekleştiği iddia edildi. DHA muhabiri uzan namlulu silahlı bir teröristin cesedinin olduğu bilgisini paylaştı. Bölgede iki terörist olduğu, birinin öldürüldüğü, diğeriyle çatışmanın sürdüğü iddia ediliyor.

SİYAH MONTLU, BEYAZ BERELİ BİR ŞÜPHELİ İÇİN ÇALIŞMA VAR

Manas Bulvarı Salhane dere kenarında inceleme yapan polis ekipleri, bölgeye trafik akışını kesti. Giriş ve çıkışları kontrol altına alan polis, siyah montlu, beyaz bereli ve 1,65-1,70 metre boyundaki bir şüpheliyle ilgili çalışma başlattı. Bu arada, patlamanın yaşandığı yerin yakınında şüpheli bir paketin daha olduğu öğrenildi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Patlama nedeniyle çevredeki çok sayıda araçta hasar meydana geldi. Adliye çevresi güvenlik çemberine alınmış durumda.

NTV’den Merih Ak canlı yayında şu bilgileri verdi:

“Yaklaşık beş on dakika önce meydana geldi. Adliyenin C kapısı, bu C kapısı personel ve vatandaşların girdiği kapı. Adliyenin o kısmında kafeler var. O bölgede ciddi bir hasar olduğunu biliyoruz. O araçların olduğu bölgeye, oraya genelde savcıların araçları park ediyor. Hemen yan tarafında PTT’nin bir deposu var, kargoların toplandığı bir bölge var.”

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama