İŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin videosu yayınlandı

Paylaş
 

Terör örgütü İŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin videosu ve fotoğrafları herkesi şok etti. İŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin görüntüleri sosyal medyada paylaşılması ile Türkiye’nin gündemi bir anda değişti.

Dünya’nın en kanlı terör örgütlerinden biri olarak kabul edilen ve yaptığı kanlı eylemler ile bilinen İŞİD’in Türk askerleri olduğu iddia ettiği video yayınlaması ardından Türkiye’nin gündemi bir anda değiştir. Terör örgütü İŞİD tarafından yakılan Türk askerleri olduğu iddia edilen videonun paylaşılması ardından başka sosyal medya üzerinden başlayan tepkiler çığ gibi büyüyerek devam ediyor.

Sputnik Türkiye kaynaklı olarak dün gece yayınlanan ve İŞİD’in Türk askerlerini yakarak şehit ettiği haberi sonrasında tüm Türkiye sosyal medya üzerinden binlerce paylaşım yaparak adeta öfke kustu.

Peki, İŞİD terör örgütü üyeleri tarafından yakıldığı iddia edilen Türk askerleri ile ilgili yayınlanan haberler doğru mu? İŞİD Türk askerlerini mi yaktı? İŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin videosu gerçek mi yoksa montaj mı? Yakılan Türk askerlerine ait görüntüler gerçeği ne kadar yansıtıyor? İŞİD’in kanlı eylemi sonrasında Türkiye’den henüz resmi bir açıklama gelmemesinin nedeni nedir?

İŞİD TARAFINDAN YAKILAN TÜRK ASKERLERİNE AİT OLDUĞU İDDİA EDİLEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

Ortadoğu’nun ve Dünya’nın en kanlı terör örgütlerinden biri olarak kabul edilen İŞİD’in Türk askerlerini yakarak yaktığı iddia edilen görüntüler ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

IŞİD terör örgütü El Bab yakınlarında geçen aylarda kaçırdığı iki Türk askerinin yakılma anlarına ait olduğunu öne sürdüğü bir video ve fotoğraflar yayınladı. Türk askerlerinin yakılarak şehit edildiği video ve fotoğraflar gerçek mi? Yakılan Türk askerlerinin kimlikleri belli oldu mu?

YAYINLANAN VİDEO VE FOTOĞRAFLAR GERÇEK Mİ?

İŞİD tarafından yakılarak şehit edilen Türk askerlerine ait olduğu iddia edilen video ve fotoğraflar ne kadar gerçek! Sputnik Türkiye kaynaklı dün gece yapılan haber sonrasında Facebook, Twitter, Ekşi Sözlük gibi sosyal medya sitelerinden binlerce yorum ve paylaşım yapılırken, bazı kullanıcılar görüntülerin gerçek olduğunu söylerken bazıları da montaj olduğunu ileri sürdü.

İŞİD tarafından yakılan Türk askerlerin görüntüleri

 

sputniknews.com sitesinde yapılan habere göre:

IŞİD, kaçırdığı iki Türk askerini yakarak öldürdüğünü gösteren bir video yayınlarken; Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında esir aldığı Özel Kuvvetler mensubu 2 Türk askerini de başlarına kurşun sıkarak öldürdü.

IŞİD, geçen yıl kaçırdığı Serter Taş ile asker olduğunu iddia ettiği Fethi Şahin ve geçtiğimiz ay El Bab bölgesinde rehin aldığı Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin’i öldürdü.

Sputnik Türkiye’nin haberi için tıklayın…

RESMİ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Terör Örgütü İŞİD tarafından yakılarak şehit edildiği iddia edilen askerlerimiz ile ilgili henüz bir resmi açıklama yapılmazken dün gece itibari ile Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal medya araçlarının uzun süre giriş yapılamaması yaşanan katliamı doğrular nitelikte olarak yorumlanmıştı. Bu sabah itibariyle İstanbul’da İŞİD terör örgütü üyelerine yönelik operasyon yapılması son dakika haberi olarak geçilirken, İŞİD tarafından yakılan Türk askerleri ile ilgili ayrıntının yada resmi açıklamanın gün içinde yapılması bekleniliyor. Sosyal medya kullanıcıların büyük bir tepki gösterdiği görüntüler ardından bir kesim görüntülerin montaj olduğunu ileri sürerken, bazıları da şehit edildiği iddia edilen askerlerinden birinin asker dahi olmadığı ve İŞİD sempatizanı olduğu ileri sürüldü.

Ayrıntılar geldikçe haberimizde güncelleme olacaktır.

NOT: GÖRÜNTÜLERDE YER ALAN FOTOĞRAF VE VİDEO YAYINLAMIYORUZ

Kamuoyunu rahatsız edecek ve terör propagandası içeren görüntüleri yayımlamıyoruz.

 

 

 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

6 adet yorum var.

 1. […] İŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin videosu yayınlandı […]

 2. Serhat tunçer dedi ki:

  Niye kaldiriyosunuz yorumu admin

 3. mert dedi ki:

  Alayı yalan dolan iftira çamur inanmam asla.

  • Hatice dedi ki:

   Videolar kaldırılmış. Devletten çıt çıkmıyor. Halepte katliam var diye çok bağrıştık. Ama yakılan türk askeri olunca çıt yok.yazık. bunu saklamak imkansiz. İzledik gördük. Kaçırılan askerin ta kendisi. Üstelik sonuna kadar gerçek. Acımasızlar. Türk askerinin yakılması bu kadar basit mi.tecavüzcü Ensar lar gibi Karaman daki pislikleri de aynı böyle öttü Nüzhet. Yazıklar olsun.medya sarılmış. Hak yok hukuk yok.bitirdiniz bu cennet vatanı.

   • hasan bayraktar dedi ki:

    Hatice kardeşim, bu görüntüler gerçek ise yorumun hafif kalır. 2008 yılında 1 İsrail Askeri Filistinliler tarafından kaçırılıp öldürüldüğü için binlerce Filistinli öldürüldü, 1 aydan fazla her taraf bombalandı. Bu tavrı içine sindiren yetkililikler
    hala kendilerini bir şeyden sanıyorlarsa tiyatro oynamaya devam etsinler. Aslında Orada yakılan 2 asker değil, 80 milyonluk Türkiye’dir.

 4. Ayzek dedi ki:

  Gerçekmi ? Montajmı ? Anket yapılırmı saçma sapan yapılan oylama bunu biz bilemeyiz bunu açıklayacak yetkililer biz bilsek o koltukta biz otururuz onlar değil…..

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama