İŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin görüntüleri yayınlandı

Paylaş
 

Terör örgütü IŞİD tarafından yakılarak öldürülen Türk askerlerinin videosu olduğu ileri sürülen görüntüleri Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Yakılan Türk askerlerinin videosu IŞİD üyeleri tarafından sosyal medyada paylaşıldı. IŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Dünya’nın en kanlı terör örgütleri arasında gösterilen IŞİD terör örgütünün Türk askerlerine ait olduğu ileri sürülen görüntülere tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Sputnik Türkiye kaynaklı dün gece geçilen görüntüler sonrasında tüm Türkiye ayağa kalktı. Yetkililerden gece boyunca bir açıklama gelmez iken bugün ilk açıklama Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri tarafından yapıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

sputniknews.com sitesinde yapılan habere göre:

IŞİD, kaçırdığı iki Türk askerini yakarak öldürdüğünü gösteren bir video yayınlarken; Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında esir aldığı Özel Kuvvetler mensubu 2 Türk askerini de başlarına kurşun sıkarak öldürdü.

IŞİD, geçen yıl kaçırdığı Serter Taş ile asker olduğunu iddia ettiği Fethi Şahin ve geçtiğimiz ay El Bab bölgesinde rehin aldığı Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin’i öldürdü.

IŞİD TARAFINDAN YAKILDIĞI İDDİA EDİLEN TÜRK ASKERLERİNİN VİDEOSU YAYINLANDI – İŞTE O GÖRÜNTÜLER İLE İLGİLİ DETAYLAR (TIKLAYIN)

IŞİD’in yayınladığı videoda Taş ve Şahin’in yakılarak öldürüldüğü görülürken, El Bab’da rehin alınan Kaşıkçı ile Duran ise başlarına kurşun sıkılarak öldürüldü. Videoda, Kaşıkçı ve Duran’ın El Bab bölgesinde yakalanmalarına dair görüntülere de yer verildi.

Öte yandan videoda bir IŞİD militanı Türkçe konuşarak Türkiye’deki militanlarına saldırı çağrısında bulundu.

IŞİD, 29 Kasım günü akşam saatlerinde Suriye’nin El Bab kentinin Ed Dana köyü yakınlarında Türk askerlerine saldırarak Özel Kuvvetler Üyesi Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin’i kaçırmıştı. Asker Serter Taş ise 1 Eylül 2015 tarihinden beri IŞİD’in elinde tutuluyordu. Önemli not: IŞİD’in yayınladığı söz konusu videoda kamuoyunu rahatsız edebilecek, terör örgütlerinin propagandasına hizmet edebilecek unsurlar bulunduğundan, Sputnik yayın politikası sebebiyle, bu haberde hiçbir görüntüye yer verilmemiştir.

HABER KAYNAK: sputniknews.com

NOT: FOTOĞRAFLARI YAYINLAMIYORUZ

Kamuoyunu rahatsız edecek ve terör propagandası içeren görüntüleri yayımlamıyoruz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama