IŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin görüntüleri ve fotoğrafları yayınlandı

Paylaş
 

Terör örgütü IŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin görüntüleri, fotoğrafları ve videosu IŞİD üyeleri tarafından yayınlandı. IŞİD tarafından yakılan askerlerin videosu ve fotoğrafları gerçek mi? IŞİD üyelerinin yayınladığı video montaj mı?

Dünya’nın en kanlı ve acımasız terör örgütleri arasından IŞİD’in Türk askerlerine ait olduğunu ileri sürdüğü görüntülere ait tepkiler sürüyor. IŞİD üyeleri tarafından geçtiğimiz akşam yine IŞİD’e ait olduğu iddia edilen sosyal paylaşım kanallarına yüklenen 19 dakikalık videoya tartışmalar devam ediyor. IŞİD tarafından yakılarak öldürülen Türk askerlerinin videosu ve görüntüleri olduğu ileri sürülen paylaşım sonrasında Türkiye’nin gündemi değişti. Ortadoğu başta olmak üzere Dünya’nın bir çok noktasında özellikle büyük metropol kentlerde yaptığı kanlı eylemler ile adından sıkça söz ettiren IŞİD, Türk askerlerine ait olduğu ileri sürdüğü video yayınladı.

NOT: FOTOĞRAFLARI YAYINLAMIYORUZ

Kamuoyunu rahatsız edecek ve terör propagandası içeren görüntüleri yayımlamıyoruz.

IŞİD TARAFINDAN PAYLAŞILAN VİDEO GERÇEK Mİ?

Dünya’nın bir çok kentinde özellikle canlı bomba saldırıları ile yüzlerce kişinin ölümüne sebep olan kanlı terör örgütünün Türk askerlerine ait video olduğu iddia ettiği görüntüler sonrası Türkiye’nin gündemi değişti. Peki, terör örgütünün yayınladığı o görüntüler gerçek mi? IŞİD Türk askerlerini yaktı mı? IŞİD tarafından yakılan Türk askerlerinin videosu gerçek mi, yoksa montaj mı? Türk askerlerinin yakılması iddiası ile ilgili hükümet ne açıklama yaptı? Milli Savunma Bakanlığı yetkililerin “görüntüleri inceliyoruz” açıklaması sonrası Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın “3 askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğu yönünde bilgimiz var” açıklaması ne demek?

Terör örgütü üyelerinin Türk askerlerini yakarak şehit ettiği görüntülerin yayınlanması sonrasında Facebook, Twitter, Youtube, Ekşi Sözlük gibi sosyal medya mecralarında yaşanan yavaşlamanın nedeni nedir? Yayınlanan video sonrasında sosyal medya kullanıcıların tepkilerinin çığ gibi büyümesi ile sosyal medya mecraları bilerek mi yavaşlatıldı? Tüm bu soruların cevapları yapılacak açıklamaların ardından netlik kazanacak ama Türkiye’de medya organları konu hakkında sessiz kalmasına da tepkiler geliyor.

ANA MUHALEFET HÜKÜMETE ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERİ

IŞİD tarafından yakılarak öldürülen Türk askerlerin videosu olarak internette paylaşılan görüntülerin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’den açıklama geldi. Kemal Kılıçdaroğlu Suriye politikası konusunda hükümete çok sert ifadeler kullanırken, yayınlanan görüntüler hakkında hükümetten cevap beklediğini dile getirdi. CHP Grup Başkan Vekili aynı zamanda CHP Manisa Milletvekili olan Özgür Özel ise Başbakan Binalı Yıldırım’ın cevaplaması üzerine soru önergesi verdi.

IŞİD’in yayınladığı görüntüler sonrasında bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘da soruşturma başlatarak MİT ve TSK’dan konu ile alakalı bilgi talep etti.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama