IŞİD tarafından kaçırılan iki Türk askeri şehit edildi

Paylaş
 

IŞİD terör örgütü tarafından 29 Kasım 2016’da kaçırılan iki Türk askerinin şehit edildiği haberi gündeme bomba gibi düştü. Fırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütünün kaçırdığı Kıvanç Kaşıkçı ve Muhammed Duran Keskin şehit edildi.

Dünya’nın en kanlı terör örgütleri arasında yer alan IŞİD eylemlerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Türk askerlerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından bir acı haberde akşam saatlerinde kamuoyu ile paylaşıldı. Fırat Kalkanı Harekatı çerçevesinde sürdürülen operasyonlarda IŞİD terör örgütü tarafından kaçırılan Kıvanç Kaşıkçı ve Muhammed Duran Keskin’in şehit olduğu bilgisi paylaşıldı.

Terör örgütü DEAŞ, 29 Kasım 2016 salı günü El Bab’ın batısındaki Dana Köyü yakınlarında Türk askerlerinin araçlarına saldırı düzenlemiş, yaralanan Astsubay Muhammed Duran Keskin (28) ile Astsubay Kıvanç Kaşıkçı’yı (24) kaçırmıştı.

Adana nüfusuna kayıtlı Keskin ve Çanakkale nüfusuna kayıtlı Kaşıkçı, Rakka’da yerin altındaki gizli bir sığınağa götürülmüştü. Yaralı askerlerin sağlığına kavuşmalarının ardından DEAŞ hapishanelerine konulacağı iddia edilmişti.

41 GÜN SONRA KARA HABER

41 gündür terör örgütü DEAŞ’ın elinde bulunan 2 askerden acı haber geldi. HABERTÜRK’e konuşan Hamza Tümeni Dış İşler Sorumlusu Eyüp Ahmet Ağa, şehit olan 2 askerin cenazesinin teslim alındığını söyledi.

Hamza Tümeni’nin 6 DEAŞ esirini de terör örgütüne verdiği bildirildi. 2 askerin cenazesinin Türk birliklerine teslim edildiği öğrenildi. Hamza Tümeni’nin elinde yaklaşık 60 DEAŞ’lı teröristin esir olarak bulunduğu öğrenildi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama