Hükümetten IŞİD tarafından yakılan Türk askerleri hakkında açıklama

Paylaş
 

IŞİD tarafından yakılarak öldürülen Türk askerlerinin video olduğu ileri sürülen görüntüler hakkında hükümetten açıklama geldi. Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “elimizde teyit edilmiş bir bilgi yok” dedi.

IŞİD terör örgütü tarafından geçtiğimiz günlerde sosyal medya kanallarından paylaşılan ve Türk askerlerine ait olduğu iddia edilen görüntüler hakkında hükümet yetkilileri ilk kez konuştu. Dünya’nın en tehlikeli ve kanlı terör örgütleri arasında yer alan ve Dünya’nın önemli kentlerinde yaptığı canlı bomba eylemleri ile bilinen IŞİD’in yayınladığı görüntüler konuşulmaya devam ediyor. IŞİD terör örgütü üyelerinin geçtiğimiz hafta yine terör örgütüne ait olduğu ileri sürülen kanallar üzerinden paylaşılan görüntülerin Türk askerlerine ait olmadığı konusunda tartışmalar sürüyor.

IŞİD tarafından yakılarak öldürülen Türk askerlerinin videosu olduğu belirtilen görüntülerin sosyal medyada yayınlanması sonrasında Türkiye’nin gündemi değişmişti. Muhalefet kanadından peş peşe açıklamalara sessiz kalan Başbakan Binalı Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tepki çekerken, ilk açıklama Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan gelmişti. IŞİD’in yayınladığı video üzerine bir değerlendirme yapan Işık, görüntülerin incelendiğini ifade etmişti.

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ NUMAN KURTULMUŞ AÇIKLAMA YAPTI

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Suriye’de kaçırılan iki Türk askeriyle ilgili sorulara cevap verdi. Bakan Kurtulmuş, askerlerin DAEŞ tarafından yakıldığı yönündeki iddialarla ilgili olarak, “Henüz teyit edilmiş bir bilgi yok. Zaten böyle bir bilgi olsaydı şu ana kadar hükümet olarak açıklama yapmış olurduk” dedi.

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, bir gazetecinin sorusu üzerine şu açıklamalarda bulundu: Bu video ile ilgili TSK ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından teyit edilmiş bilgi yoktur. Bu tür terör örgütleri dünyanın en aşağılık mekanizmaları. Video görüntüleriyle halka korku yaymaya çalışıyor. Kusura bakmasınlar medyadaki bazı arkadaşlar da ayaklarını denk alsınlar. Sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak alan değildir. Türkiye DEAŞ’la fiili savaş halindedir. Uyduruk görüntülerle Türk halkının moralini bozmak vatanseverlik değildir. Çok şükür ulusal medyada ciddi bir dayanışma var.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama