Hızlı Geçiş Sistemi İhlalleri 8 Milyonu Aştı

Paylaş
 

Hızlı Geçiş Sistemi hem sürücülere hem de yetkililere büyük bir kolaylık sağlarken ihlali geçiş sayısının 8 milyonu geçtiği ve HGS cezası kesildiği belirtildi.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) trafikte büyük bir kolaylık sağlarken bazı sürücülerin haksız geçişleri nedeniyle sık sık gündeme geliyor. Öte yandan HGS cezaları nedeniyle ortaya atılan PTT’ye yolsuzluk suçlamaları ile de Hızlı Geçiş Sistemi tartışılmaya devam ediyor. HGS cezaları nedeniyle çıkan tartışmaların ardından PTT Genel Müdürü bir açıklama yaparak ihlali geçiş ayrıntılarını paylaştı. PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklamada HGS sisteminden toplam geçiş sayısının 700 milyonu bulduğu belirtilirken, 8 milyon 300 bin de ihlali geçiş yapıldığı belirtildi.

HGS SİSTEMİNDEN GEÇİŞ SAYISI 700 MİLYONU AŞTI

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, bu zamana kadar HGS’den toplam geçiş sayısını 700 milyon olarak açıklarken 8 milyon 300 bin ihlalli geçiş yapıldığına dikkat çekti. TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsü (KIT) Komisyonunda, PTT’nin tuttuğu 2013-2014 senelerinin hesapları görüşüldü. Bozgeyik HGS gişelerinden 8 milyon 300 bin ihlalli geçiş olduğunu ve 2 milyon aracın HGS’siz geçtiğini, 5 milyon aracında kredisiz geçiş yaptığını belirtti.

PTT’ye yönelik yolsuzluk suçlamaları için kırıldığını ifade eden Bozgeyik 40 bin çalışanın evine ekmek götürdüğü kurumda, yolsuzluk yaptığı tespit edilen 37 kişinin tutuklandığını vurguladı. Bozgeyik HGS’siz geçişler ve geçiş ihlalleri konusunda çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizmeyi ihmal etmedi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama