Fotomaç’ın Güntekin Onay Çıkışına Sosyal Medyadan Tepki

Paylaş
 

NTVSpor yorumcusu Güntekin Onay’ın Fotomaç gazetesine ilişkin yaptığı yorumların ardından “terör örgütlerine” destek verdiği yönünde yapılan yorumlara sosyal medyadan tepki geldi. Güntekin Onay’ın Fotomaç gazetesinin Beşiktaş tesislerine alınmaması üzerine başlayan tartışmalara; “Bu ülkede gazeteciler tutuklanıyor, basıl özgürlüğü diyenler başka yerlerde de konuşsunlar” sözleri bazı yayın kuruluşlarından teröre destek veriyor şeklinde yorumlandı. Yapılan yorumların ardından sosyal medyada bir çok futbol sever Güntekin Onay’a destek olarak, #HepimizGüntekinOnayız etiketi altında destek mesajları paylaştı.

NTVSpor yorumcusu Güntekin Onay, Beşiktaş ile Fotomaç gazetesi arasında yaşanan olayda “basın özgürlüğü ihlali” yorumlarına tepki gösterdi. Güntekin Onay Beşiktaş’ın Fotomaç muhabirini tesislere almaması üzerine, gazete tarafından başlatılan basın özgürlüğü tartışmalarına; “Bu ülkede gazeteciler tutuklanıyor. Bir muhabir idmana alınmayınca ‘Basın özgürlüğü’ diyenler başka yerlerde de konuşsunlar” diye tepki gösterdi.

Sabah gazetesi, Beşiktaş’ın Fotomaç gazetesinin tesislere girişini yasaklamasının üzerine ‘basın özgürlüğü’ mücadelesine girişti.

Bu mücadeleye NTV Spor’un deneyimli spikeri Güntekin Onay’dan tepki geldi. Güntekin Onay NTV Spor canlı yayınında yaptığı açıklamalarda, basın özgürlüğünün sadece tek bir olay üzerinden yapılamayacağını belirterek havuz medyasının bu tavrının, kitaplar toplatılırken ve gazeteciler tutuklanırken de sergilenmesi gerektiğini savundu.

İşte Güntekin Onay’ın o sözleri…

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama