Gözaltına alınan Grup Yorum üyeleri tutuklandı! Grup Yorum üyeleri kimler?

Paylaş
 

Okmeydan’ında İdil Kültür Merkezi’nde gözaltına alınan Grup Yorum üyelerinin hepsi tutuklandı. Tutuklanan Grup Yorum üyeleri ile açıklamayı Halkın Hukuk Bürosu yaptı. Tutuklanan Grup Yorum üyelerinin isimleri neler?

Seslendirdiği türküler ve sol marşlar ile Türkiye’nin en çok takip edilen gruplarından bir tanesi olan Grup Yorum hakkında flaş gelişmeler yaşanıyor. Beşiktaş İnönü Stadı‘nda verdiği 25. yıl konseri ile Türkiye’nin en büyük halk konserlerinden birini veren ve adından sıkça sözettiren Grup Yorum, sanata ve toplumsal olaylara bakışı, duruşu ve çizgisi ile de toplumun büyük kesimi tarafından takdir ediliyordu.

İdil Kültür Merkezi’nde gözaltına alındılar

İstanbul Okmeydanı’nda bulunan İdil Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz hafta yapılan operasyon sonrasında gözaltına alınan Grup Yorum üyeleri hakkında bugün yeni flaş gelişmeler yaşandı. Gözaltına alınan müzisyenlerin tamamı hakkında bugün tutuklama kararı verildi. Tutuklama kararı karşısında herkes şok yaşarken, müzisyenler hakkında açıklama Halkın Hukuk Bürosu‘ndan geldi. Tutuklanan Grup Yorum üyeleri ile ilgili bu akşam son dakika açıklaması yapan Halkın Hukuk Bürosu, gözaltındaki Grup Yorum üyelerinin tamamının tutuklandığını söyledi.

Grup Yorum üyelerinden kimler tutuklandı? Tutuklanan Grup Yorum üyelerinin isimleri?

Gözaltına alınan müzisyenlerin tutuklanma kararı akşam saatlerinden verilirken karara sosyal medya kullanıcıların tepkisi çok sert oldu. Grup Yorum üyelerinin tutuklanması ardından binlerce kişi grup yorum ile alakalı yorum ve paylaşımda bulunurken, ilk resmi açıklama Halkın Hukuk Bürosu’ndan yapıldı.

Halkın Hukuk Bürosu tarafından yapılan sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada; Ali Aracı, İnan Altın, Selma Altın, Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz, Helin Bölek, Abdullah Özgün’ün tutuklandığı ifade edilirken, kafe tadilatında çalışan işçiler Musa Varıcı, Cemil Varıcı ve Mehmet Varıcı’ya da ev hapsi verildiği belirtildi.

Grup Yorum üyeleri, İdil Kültür Merkezi’ne düzenlenen polis baskınında parçalanan enstrümanları kullanarak ‘Haklıyız, kazanacağız’ parçasına klip çekmişlerdi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama