Erhan HASCAN Bandırma emlak Arsa ya da Tarla Alın !

Paylaş
 

Bandırma  Gayrimenkul   Yatırım  danışmanı Erhan Hascan   ‘Konut mu, Arsa mı ?’…  almalıdırlar 

‘‘Balıkesir’de inşaat ve emlak sektörü herkesin yüzünü güldürdü. Kazananları alt, orta ve üst gelir grubu olarak ayıramayız, çünkü tüm gelir grubu çok kolay para kazandı. Ancak bu kolay para kazanma sistemi ülke ekonomisi için ne kadar faydalı tartışılır. Detaya değil, sonuca bakarsak her kesim mülk zengini. Mevcut olan konutlarımızın satış bedellerini hesapladığımızda, çalışarak biriktirilmesi zor rakamlarla karşılaşabilirsiniz.’’ diyerek, taşınmaza yapılan yatırıma dikkat çeken Erhan  Hascan Bandırma  emlak, konut sektörünün 2017’de prim yapacağı öngörüsünü tekrarladı.

‘‘Talep çokluğundan ziyade döviz fiyatlarının maliyetleri artırması ve arsa bulmanın her geçen yıl zorlaşması öngörümü destekliyor. İlk kez konut sahibi olmayı hayal eden, dişinden tırnağından artırdığı halde peşinatı biriktirmekte zorlanan, faize bulaşmak istemeyen, mevcut konut fiyatlarını yüksek bulanlara bir tavsiyem var; ARSA yada TARLA’ya yatırım yapabilirsiniz.’’ .

‘‘Bandırma  İlçesi her zaman gözde olmaya devam ediyor.’’ tespitinde bulun Erhan Hascan Bandırma Emlak , görüşünü, konuya ilişkin detaylarla destekleyerek; ‘‘Bölgedeki arsa ve tarla metre kare fiyatlarını konut metre kare fiyatlarıyla kıyasladığımızda halen ucuz olduğunu söyleyebilirim. Bölgenin ucuz olan yerleri imara açılmamış tarla niteliği taşıyor, pahalı ancak değer kazanmaya devam eden yerleri konut imarlı arsalardan oluşuyor. Balıkesir’in her hangi bir ilçesinde kirada konutunuz var, aynı değerde ise, Arnavutköy’de tarla ya da arsa var; takas eder misiniz ? Ben ederdim.’’ dedi.

‘‘Kira gelirim olsa dahi, gelişmemiş bölgelerden tarla ya da arsa almış olmam bana kaybettirmez, aksine daha çok kazandırır. Tarla, (Su havzasında olmamak kaydıyla) imar çıktıktan sonra arsa niteliği taşıyacaktır. Metrekare fiyatı üç katına çıktığı gibi, kat karşılığında dükkân ya da bir kaç daire sahibi olma şansım daha fazla olabilir. Tarla niteliği taşıyan yerlerin sonradan imara açılması demek, mevcut imara açık olan arsaların yetersiz kaldığı anlamı taşıdığına işaret ediyor.’’ saptamasını paylaşan Erhan  Hascan, ‘İmara dikkat edin’ uyarısında bulundu:

‘‘Tarla ya da arsa yatırımcıları genelde uzun vadeyi hedeflediği için satın almış olduğu yerlerden zarar etmezler. .Bandırma limanı, Çanakkale  otobanı,  projelerini yerinde inceleme şansı bulanlar ya da bölge projelerini iyi araştıranlar geç kalmadıklarını göreceklerdir. Yatırımın en önemli basamağı iyi bir araştırmadır.Bandırma  emlak veya Bandırma  Gayrimenkul   yetkilileriyle bizzat görüşmeden kesinlikle yatırım kararı vermemelisiniz. Su havzasında kalan ya da, tarım arazisi görünen, imar çıkması mümkün olmayan bölgelere yatırım yaparsanız pişman olursunuz. Resmi muhatabınız ayakçı  değil Bandırma  Gayrimenkul  yatırım danışmanlığı  olmalıdır.’’

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama