Ege Sanat Atölyesi ‘9’ oyunuyla tiyatroseverler ile buluşacak

Paylaş
 

Ege Üniversitesi Mezunlar Derneği bünyesinden çalışmalarını sürdüren Ege Sanat Atölyesi (ESA) Ümit Unal’ın aynı adlı filminden uyarladıkları ‘9’ oyunu ile tiyatro severler ile buluşuyor. Tek perde üzerinden sergilenecek olan 70 dakikalık ‘9’ oyununa yoğun ilgi gösteriliyor.

Ege Sanat Atölyesi oyuncuları tarafından 20 Kasım Pazar günü saat 18.00’de EÜTT Atölye’de sergilenecek oyun için 35 kişilik kontenjan ayrılırken, oyun 27 Kasım – 18 Aralık ve 29 Aralık’ta İzmir’de farklı mekanlarda yeniden oynanacak.

Oyuncular

Salim: Mertcan Mutlu
Kaya: Mehmet Saban
Amerikalı: Ogüncan Kurşun
Firuz: Onur Özyurt
Saliha: Hande Özkurt
Tunç: Faruk Kırdar

Dış Ses: Aysu Deniz

Afiş-Broşür: Meryem Bülbül

Reji-Dramaturji: Ozan Bayav

SALİM: Tamam anlatayım, her şeyi anlatayım. Yalnız baştan söyleyeyim bu, pis bir hikaye! İsterseniz dinlemeyin, canınız sıkılmasın? Rahat dinleyin, rahat oturun, aman kıçınız acımasın!

KAYA: Kirpi’yi, Salim abi öldürdü.

AMERİKALI: Kaya, Firuz, Tunç! Kirpi’yi bu üçü öldürdü.

FİRUZ: Kirpi’nin ölümüyle, bizim Amerikalı’nın ne alakası vardır derseniz, ben bilmem. Yazık o da çaresiz, meczup birinin teki. Ben ona hiç katil der miyim?

SALİHA: Mahallede bir pislik varsa, illa Tunç haytasının parmağı olacak. Cinayete de karışmış olabilir, soyguna da. Bir kere hırsızlıktan yakalandıydı.

TUNÇ: Abi müsaade edin kafamı toparlayayım. Kirpi geberip gitmiş. Tamam, birileri halletmiş karıyı. Ama nedir, ne değildir abicim? Kirpi denilen olayla bizim ne alakamız olabilir? Yani meseleyi bu kadar büyütmeye gerek var mı?

*Oyunumuz mekan tercihinden dolayı sınırlı sayıda (35 kişi) izleyiciye oynanmaktadır.
Her oyun sonrası, izleyici ile oyun üzerine söyleşmek istiyoruz. Zaman ayırıp duygu ve düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz.

Bilet Ücreti: 20 TL

Biletlerinizi Baraka Cafe’den (Gönül Yazar Sokak / Alsancak) ve Bonema Cafe-Bar’dan (900 Sk.No:21 Kemeraltı / Konak) da temin edebilirsiniz.

Bilgi, rezervasyon ve oyun yerinin ayrıntılı tarifi için lütfen iletişim kurunuz..
0541 445 88 54

Diğer Tarihler

20 Kasım Pazar-18.00-EÜTT Atölye
27 Kasım Pazar-19.00-Sardunya Bar
18 Aralık Pazar-18.00-Bonema Bar
29 Aralık Perşembe-20.00-İzmir Sanat

Ege Sanat Atölyesi '9' oyunuyla tiyatroseverler ile buluşacak

Etiketler:
Ege Sanat Atölyesi
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama