Büyükşehir ve Bandırma

Paylaş
 

Değerli Bandırma’lılar sizlere Bandırma’nınn büyükşehirli olmasının çeşitli cephelerden bakarak Bandırma Halkı’nın istek ve temennilerin tercüman olarak sıkıntılarını paylaşmak istiyorum.

Son yerel seçimlerden öncesi ilçemiz kendi yağıyla kendi tuzuyla kavrulup başkalarına ihtiyacı olmadan boyunun uzunluğu kadar şansını deneme imkanına sahipti. Seçimden önceleriydi aman Allahım neydi o büyükşehir belediye başkanı sayın Edip Uğur’un, vaat yağmuru. Balıkesir’dee ne varsa Bandırma da aynısının olacağını yüce Allahın adıyla birlikte seçmenlerine uzun uzun anlatıyorlardı. Bizde bu sözlere inanarak sandıkları patlatasıya kadar oy vermiştik. Bundan dolayı pişman mıyız? Hayır pişman değiliz ama bu hatırı sayılır siyasetçilere bu vaatleri tutmazsanız hem darılır hem de bir daha ki seçimlerde oyumuzu dosdoğru kişilere ve partilere veririz.

Hani söz vardır ‘yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış’ büyükşehir ve milletvekilleri yine de bu vaatlerine devam ediyorlar. Bence naçizane bir ifadeyle eğer yasa girip girmemek konusunda ilçeler bilhassa Bandırma keşke büyükşehirli olmasaydık, pek çok belediye gelirlerini elimizden aldı. Çocuk avutur gibi bizleri yetim bıraktı. Bu elimizden alınan maddi değeri yüksek gelirleri büyükşehir gelirimizi gasp ederek ilçemize hizmet akımını yavaşlatarak beklediğimiz hizmetleri alamıyoruz. Bu yazıya başlamadan önce bir kaç mahalle muhtarları ( Köy )ile görüştüm . Milletvekili ve yanındaki ilçe başkanı ve heyeti gelir çayımızı içer elimizi sıkar not alırlar ve giderler. İcraat yok kuru gürültü ha unutmadan diyeyim bir iki poz resim çekerler.

Bandırma’da biz devleti hizmeti Kaymakamız Tuncay Sonel’le hissettik sayesinde halkımız kaymakam,emniyet müdürü ,müftü ,paşa ve tarım ilçe müdürü gördü. Şimdi yetim ve öksüz kaldık .Muhtarlar biz köylülere de hizmet diye zırnık koklatmıyorlar hiç hizmet yok. Varsa yoksa büyükşehir belediyesi Karesi ,Altıeylül,Susurluk,Gönen varken Bandırma’ya hizmet beklemeyelim Harman dalı oynaya oynaya belimiz ağrıdı diyerek sitem ettiler. Muhtarlar çok haklı Bandırma ‘ya hizmet ne zaman gelecek diye sorulduğunda yetkililer yeni seçim döneminin başlarken toptan Bandırma’ya sıra gelecek diyorlar bizde mel mel bakıyoruz. Hani sevgili peygamberimiz (S.A.V)ne güzel söylemişler ‘tevhitte riya yoktur, riyanın olduğu yerde şirk vardır’ inşallah birbirimizi aldatma durumuna gelmeyiz.

Yukarıda büyükşehir statüsünden dolayı şikayet ederek hizmet dengesinin Bandırma aleyhine tecelli ettiğini yazıyorum sakın darılmayın. Her konuda olduğu gibi belediyecilik işinde devam vardır ama sayın Edip Uğur Büyükşehir belediyesi Bandırma için çalışıyordu da biz mi görmedik? Evet bazı köy yollarına asfalt dökülmüş belediyecilik yalnız yollara asfalt dökmekle bitmiyor vaatler kitapçığına baktığımızda asfalt işi devede kulaktır. Saygılarımla.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

sayende tanıtım filmi istanbul evden eve nakliyat posta seri ilanlar lipo magnet full hd film izle film izle