Benzin Litre Fiyatına 3 Kuruş İndirim Geldi

Paylaş
 

Sürekli benzine zam haberleri gündeme gelirken bu kez benzine indirim haberi geldi. Akaryakıt firmaları tarafından yapılan açıklamada benzinin litre fiyatına 3 kuruş indirim yapıldı.

Son aylarda dünya piyasalarında petrol fiyatının sürekli düşmesine rağmen bu düşüş Türkiye’de beklenen etkiyi yapamamıştı. Yüksek vergi oranları nedeniyle dünyanın en pahalı benzinin kullanan Türkiye’de sürekli benzine zam haberleri gelirken bu kez tam tersi oldu. Akaryakıt firmaları tarafından yapılan açıklamaya göre bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 3 kuruşuk indirim yapıldı. Benzin indirimi istenilen seviyede olmasa da gelen 3 kuruş indirim haberi vatandaştan olumlu yorum aldı.

BU GECEDEN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE BENZİNE 3 KURUŞ İNDİRİM GELDİ

Akaryakıt dağıtım firmaları bu gece geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatında indirim yaptı. Benzinin litre fiyatına yapılan 3 kuruşluk indirim vatandaşın yüzünü güldürmese de buna da şükür dedirtti. Akaryakıt firmaları motorinden sonra benzine de 3 kuruşluk indirim yapma kararı aldı. Karar bugün saat 00.00’dan itibaren geçerli olmak kaydıyla vatandaş yeni günde benzini 3 kuruş indirimli alabilecek.

İSTANBUL’DA BENZİNİN LİTRE FİYATI 4,32 LİRADAN 4,29 LİRAYA İNDİ

Benzinin litre fiyatında yapılan 3 kuruşluk indirimle İstanbul’da benzin fiyatı 4,32 liradan 4,29 liraya, Ankara’da 4,36 liradan 4,33 liraya, İzmir’de ise 4,33 liradan 4,30 liraya gerileyerek satışa sunulacak.

Dağıtım firmalarının üzerinde anlaştığı fiyatlarda rekabet serbestliği sebebiyle akaryakıt firmaları arasında ve şehirden şehire minimal düzeyde değişiklik görülebiliyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama