Bandırma’da FETÖ Operasyonu! 23 kişi gözaltına alındı, 3 kişi aranıyor

Paylaş
 

Bandırma’da Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik yapılan operasyonda 23 kişi gözaltına alındı. Bandırma’da yapılan FETÖ operasyonunda şu anda 26 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Bandırma’da Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik gerçekleştirilen soruşturmanın detayları ortaya çıkmaya başladı. Bandırma’da sabah saatlerinde iş dünyasının önemli isimlerine yönelik yapılan operasyonda şuana kadar 23 kişi gözaltına alınırken, 3 kişinin firar ettiği ortaya çıktı.

GÖZALTINA ALINANLAR BANDIRMA İŞ ADAMLARI DERNEĞİNE ÜYE

Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı operasyonda Fethullahçı Terör Örgütüne finansal destek sağladığı iddia edilen 26 kişi hakkında yakalama kararı verilmesinin ardından 23 kişi gözaltına alındı. Bandırma’da FETÖ operasyonunda gözaltına alınan isimlerin çoğu Bandırma İş Adamları Derneği (BANİAD) üyesi.

BANDIRMA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI GÖZ AÇTIRMIYOR

Gözaltına alınan kişilerin ev ve işyerlerindeki bilgisayar ile dokumanlara el konuldu. Şüpheliler arasında FETÖ/PDY’ye finansal destek sağlayan ve 15 Temmuz FETÖ / PDY darbe girişimi sonrasında KHK ile kapatılan Bandırma İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri de bulunuyor. Gözaltına alınan 6 şüphelinin örgütün gizli haberleşme programı olan Bylock kullandıkları belirtilirken, hakkında yakalama kararı çıkarılan 3 şüpheli ise aranıyor.

Gözaltına alınan isimler arasında Bandırma Belediyesi Meclis Üyesi, iş adamları ve siyasi isimler de var.

FETÖ’nün finansal ayağına yönelik olarak Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığınca 26 kişi hakkında arama ve gözaltına alınma talimatı üzerine gerçekleştirilen operasyonda 23 kişiyi gözaltına alındı. 3 kişinin aranmasına devam ediliyor. FETÖ terör örgütüyle bağlantılı olduğu belirlenen ve aralarında Bylock kullananların bulunduğu tespit edilen BANİAD (Bandırma İş Adamları Derneği ) üyesi iş adamlarının Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadelerinin alınmasını müteakip Mahkemeye sevkedilecekler.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama