BANDIRMA MÜTEAHHİT ZENGİNİ…!

Paylaş
 

Balıkesir!in Bandırma ilçesinde  müteahhit bolluğundan geçilmiyor, cebine üç lira koyan, dün kazma sallayan, işten anlayan anlamayan taşeron olmadan müteahhit oluyor.

Zannederim bunun için bir belgeye ihtiyaç yok, belediyeden bir iki iş bitirince taşıma ruhsatlı silahta alıp bellerine sokuyorlar, başlıyorlar yap sata, aradan bir iki yıl geçti mi süper zengin olup çıkıyorlar altlarında son model 4×4 BMV, çocuklarının altında arabalar proje aşamasında satılan daireler, lüks yaşam vergi sıralamasında kimisi sonuncu kimileri yok.
Bu değirmenin suyu nereden geliyor? 2-3 yıl gibi bir zamanda bu kadar servet nasıl yapılıyor bir türlü anlayamadım, hani bir ata sözü var: “Çok mal haramsız, çok laf yalansız olmaz” diye gerçekten yerinde bir söz, bunların elleri hangi torbaya gidiyor bulmak mümkün değil. Yetkili birimler desen bu kişileri araştırma lüzumu hissetmiyor. Dış ülkede olsa teknik takibe alınır, ödediği vergiye ve yaşantısına bakılır, orantı doğru ise yolunu açarlar, orantı doğru değil vergi kaçırıyor lüks yaşıyorsa ağzına ederler.

Bizde ise kırmızı halı sererek karşılarlar. Bu müteahhitlerin bazıları (şimdilik isimleri bende saklı, ileriki günlerde okuyucularımla paylaşacağım)
Belediyenin önemli birimleri ile kuzu sarması olmuşlar, projeleri beklemesiz ve sorusuz sualsiz geçiyor, oturma ruhsatları bakılmaksızın veriliyor, gözlerden uzak yerlerde yeyip içmeli hoş sohbetle çaydan dereden geçmeli muhabbetler, harçları borçları düzenlemeler, Allah nazarlardan saklasın muhabbetinizi bozmasın.

Şunu çok merak etmekteyim bu işi nasıl başarıyorsunuz? Hikmeti nedir sırrını söyleyin bende sizin yaptığınızı yapamayan meslektaşlarınıza söyleyeyim de birazda bu nimetlerden onlarda yararlansın, onlar yararlanırken sizin geçtiğiniz köprüden onlarda geçsin. Ee… nede olsa çoluk çocuk geçindirecekler var. Mercees BMW jeep alıp bazı illere çapkınlığa gitmek isteyenler olacaktır. Çünkü üzüm üzüme baka baka kararır. Başbakanlık ve

Cumhurbaşkanlığı yapmış rahmetli Turgut Özal: “Benim memurum işini bilir” demişti. Memurum da müteahhidim de meclis üyem de işini bilir cumartesi, pazar günleri simit poğaça satar yine işini bilir. Kuzu sarmalığına devam edin en azından postunun faydası vardır.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

sayende tanıtım filmi istanbul evden eve nakliyat posta seri ilanlar lipo magnet full hd film izle film izle