Balıkesir Büyükşehir Belediyesi kriz masası oluşturdu

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iki gündür kent genelinde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle kriz masası oluşturdu.
Büyükşehir Belediyesinin birimleri yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olası sorunların önüne geçmek için alarma geçti.
Büyükşehir Belediyesi başta Bandırma merkezi olmak üzere tüm ilçelerde kriz masası oluşturdu. Belediye bünyesinde oluşturulan kriz masası, Büyükşehir başkanlığında çalışmalarını sürdürüyor.
24 saat boyunca görev başında olacak olan kriz masası yurttaşlardan gelen şikayet ve taleplere cevap verecek. Belediye bünyesinde bulunan makine ve araçların tamamı seferber edilirken, Bandırma merkezi ve tüm ilçelerde 15 ekip hazır halde bekletiliyor.
BÜYÜKŞEHİR KARLA MÜCADELEDE İŞ BAŞINDA


Balıkesir Büyükşehir Belediye bşkanı Edip Uğur ve Ekibi Bandırma’da …
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Kar Timleri, yoğun kar yağışı nedeniyle karla kaplı yolları ulaşıma açmak için canla başla görev yapıyor. Yoğun kar yağışıyla Balıkesir ve Bandırma kent merkezi ve kırsalda ulaşıma kapanan mahalle yolunu araç ve yaya trafiğine açmak için görev yapan personel karla etkin bir şekilde mücadele ediyor. Büyükşehir’in Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Yol Yapım Şube Müdürlüğü’nde görevli personel, ana ve ara arterler, cadde ve sokaklar ile araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgeleri kardan temizliyor. Söz konusu çalışmada, kamyon, tuzlama ve bıçaklı araç, greyder, kepçe, mini loder, olmak üzere araç ar seferber edildi . Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı diğer ekipler de köy statüsünden mahalleye dönüştürülen yerleşim yerlerindeki kapalı yolları ulaşıma açmak için elverişsiz hava şartlarıyla mücadele ediyor. Yetkililer, zincirsiz ve kış lastikleri olmadan trafiğe çıkmamaları konusunda araç sürücülerini uyararak, “Tedbirsiz bir şekilde trafiğe çıkan vatandaşlarımız kendi canlarını tehlikeye attığı gibi diğer sürücülerin de hayatını riske atıyor. Lütfen zincirsiz ve kar lastiği olmadan yola çıkmayalım. Kar yağışından ötürü oluşabilecek trafik kazalarının yaşanmaması için toplu ulaşım araçlarını kullanalım” dedi.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama