Ana Ivanovic Tenisi Bıraktı. Ana Ivanovic Kimdir

Ana Ivanovic tenisi bıraktığını açıkladı. Eski dünya 1 numarası Ana Ivanovic Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada tenis kariyerini noktaladığını açıkladı. Ana Ivanovic tenis dünyasında elde ettiği başarılar kadar güzelliği ile de adından söz ettirmeyi başarmıştı. Ana Ivanovic kariyerinde sn dönemde büyük bir düşüş yaşamış ve sıralamada gerilere düşmüştü.

Ana Ivanovic 2016’da 15 Maç Kazanabildi

2016 yılında sadece 15 maç kazanabilen Sırp tenisçi Ana Ivanovic, 29 yaşında tenisi bıraktığını açıkladı.

Ağustos ayından beri sakatlığı sebebiyle herhangi bir maça çıkamayan ve Dünya 63.’lüğüne gerileyen Ivanovic veda açıklamasında, “Tenisi sadece kendi yüksek standartlarımdayken oynayabilirim. Bunu uzun süredir yapamıyorum ve bırakmanın vakti geldi.” ifadelerini kullandı.

2008 yılında Roland Garros’u kazanmayı başaran Sırp tenisçi, aynı yıl 12 hafta boyunca dünya 1 numarası koltuğunda kalmayı başarmıştı. 

Ana Ivanovic Kimdir

Dünya Bayanlar Tenisinin 2008 yılı içerisinde büyük bir çıkış yakalayan ve zirveye yerleşen ismi. 2008 Roland Garros’un sahibidir. 2007 Mayıs ayı içinde ilk Grand Slam finalini Fransa Açık turnuvasında oynadı.

Los Angeles’taki şampiyonluğun sonrasında 4.lüğe yükseldi fakat kaybetti ama Linz kaplı kort turnuvasından sonra Maria Sharapova’yı geçerek 4.lüğe çıktı. Avustralya Açık 2008 de 2., roland garros 2008 de şampiyon olmuştur. Wimbledon 2008 de 3. turda elenmiştir fakat Kuznetsova ve Jankovic in 4. turda elenmesiyle bu turnuva sonrası birinciliğini de garantilemiştir.

Tenise 4 yaşındayken, tenis maçlarını(özellikle Monica Seles’in) izlerken merak duydu. 5.yaşındayken annesinin ve babasının ona bir tenis raketi almasıyla anında tenise aşık oldu. Annesi Dragana bir avukat, Babası Miroslav bir ekonomistti. Kendisinden 4 yaş küçük erkek kardeşi Milos ile basketbol oynamayı severdi. Bütün aile spora meraklıydı ancak Ana’dan başkası tenis oynamadı. Ana’nın en iyi tekniği Forehand ‘dir.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama