9 Ocak Pazartesi günü okullar tatildi mi?

Paylaş
 

Kar ağışı sonrası okullar tatil edilecek mi? Öğrencilerin merakla beklediği kar tatili açıklaması geldi. 9 Ocak Pazartesi okullar tatil mi? İşte kar tatili ile ilgili yapılan son dakika açıklaması..

Yurt genelinde yoğunluğunu artıran kar yağışı sonrasında tüm öğrencilerin en büyük merak ettiği soru ise “okullar tatil olacak mı?“. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli gibi büyük illerde etkisini artıran kar yağışı, yurdun doğu kısmında ise hayatı neredeyse durmak noktasına getirdi. Erzurum, Elazığ, Van, Ağrı, Muş gibi kış koşullarının daha da ağırlaştığı illerde kar kalınlığı metrenin üzerine çıkarken, tüm Türkiye’de öğrencilerin beklediği en büyük soru ise Pazartesi günü okulların tatil olup olmayacağı. Peki, 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil mi? İstanbul’da Pazartesi günü okullar tatil edilecek mi sorusu İstanbul’un nüfusu bakımından bir çok öğrenci tarafından merak ediliyor.

9 Ocak Pazartesi okullar tatil mi?

Yoğun  kar yağışı sonrasında İstanbul’da dün gece itibari bir çok noktada trafik kilitlenir iken İstanbullular evlerinden dışarı adım atamadılar. İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı sonrasında tüm veli ve öğrencilerin gözleri İstanbul Valisi Vasip Şahin’e çevrildi. İstanbul’da okullar tatil olacak mı sorusu sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasında yer alırken, yeni açıklamalar geldi.

9 Ocak Pazartesi İstanbul’da okullar tatil mi?

İstanbullar tarafından meteorolojinin uyarıları sonrasında beklenen yoğun kar yapışı gerçekleşti. Meteoroloji yetkilileri tarafından yapılan yoğun kar yağışı uyarıların artından İstanbul dün gece itibari ile kara teslim oldu. Yoğun kar yağışını şiddeti zaman zaman değişecek olsa da etkisi hafta itibari ile devam edecek. Peki, İstanbul’da Pazartesi günü okullar tatil mi? Öğrenci ve öğrenci velilerinin en çok merak ettiği konu olan kar tatili sorusunun cevabı ise İstanbul Valisi Vasip Şahin’de gizli. İstanbul Valiliği’nden yapılacak kar tatili açıklaması beklenirken, uzmanlar 9 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da okulların tatil edileceği yönünde açıklamalar yaptı.

9 Ocak Pazartesi Bursa’da okullar tatil mi?

İstanbul’da etkili olan kar yapılı Marmara bölgesinde Uludağ’ın eteklerinde yer alan Bursa’da da etkili oldu. Bursa’da yoğun kar yağışı saatler ilerledikçe etkisini artırırken, Bursa’da okullar tatil olacak mı sorusu gündeme geldi. Bursa’da öğrencilerin en çok merak ettiği kar tatili açıklaması ile ilgili Bursa Valiliği’nden henüz resmi bir açıklama gelmezken, 9 Ocak Pazartesi günü Bursa’da okullar tatil olacak mı sorusuna uzmanlar “evet” yorumlamasında bulunuyor.

Marmara bölgesinde İstanbul ve Bursa yanı sıra Kocaeli’de de okulların tatil Pazartesi günü tatil edilmesi beklenirken; Ankara ve doğu illerinde okulları 9 Ocak Pazartesi günü kesin olarak tatil edilesi bekleniyor. İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Ankara, Eskişehir, Antalya, Ağrı, Van, Erzurum, Elazığ’da 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edilecek mi? İşte bu sorunun yanına haberimiz altında düzenli yapılacak güncellemeler ile takip edebilirsiniz.

 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

 1. Berkay dedi ki:

  Allah icin tatil yapsinlar.

 2. mert dedi ki:

  Pazartesi bursada okullar tatil olsun lutfen

 3. mert dedi ki:

  Pazartesi bursada okullari tatil edin istanbullar kar tatili yapti biz yapamadik lutfen

Bir yorum bırak

ayak mantarı | kredi hesaplama